Op.Dr.İbrahim Çağatay ŞİŞMAN
Bilgi ve Randevu için: 0531 700 25 02

Laparoskopik Olarak Yaptığımız Ameliyatlar

Laparoskopik Cerrahi

Safra kesesi: Günümüzde safra kesesi hastalıklarının ameliyatlarında, tüm dünyada, laparoskopi “altın standart”tır. Yani mecbur kalınmadıkça açık ameliyat yapılmamaktadır.

Laparoskopik Obezite Ameliyatları: Morbid obezite yani hastalık düzeyinde şişmanlık; oluşumunda kalıtımsal, davranışsal, sosyal, kültürel ve çevresel etkenlerin olduğu, hayatı tehdit edici bedensel, ruhsal ve ekonomik sorunlar oluşturan ve artık günümüzde laparoskopik cerrahi yöntemlerle tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Hem tüp mide hemde gastrik by-pass teknikleri hasta hekim ilişkisi içinde karar verilerek etkili ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Apandisit: Akut apandisit’in tedavisinde de öncelikle daha az enfeksiyon ve ağrı nedeniyle laparoskopik yöntemi kullanmaktayız. Kasık fıtığı ve diğer karın fıtıkları: Günümüzde kasık fıtığı ameliyatlarını sadece 3 delikten girilerek laparoskopik olarak yapabilmekteyiz. Özellikle çift taraflı fıtıklarda aynı kesilerden her iki tarafı da tedavi edebilmek avantajdır. Daha önce ameliyat olmuş ve tekrarlamış(nüks) fıtıklarda da laparoskopik yöntem üstündür

Reflü hastalığı (GÖRH) ve hiatal herni: Mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçışı ve buna bağlı mide ve göğüste yanma, ekşime, ağzına acı su gelme ve geçmeyen kronik öksürük gibi şikâyetlere yol açan gastroözofageal reflü hastalığının cerrahi tedavisini de standart olarak laparoskopik yöntemle yapmaktayız. Aynı ameliyatla mide fıtıkları (hiatal herni) da tedavi edilmektedir.

Laparoskopik adrenalektomi (Kapalı böbrek üstü bezi ameliyatı): Böbreklerin üzerinde bulunan ve vücuttaki ana hormonların birçoğunun salındığı bu bezlerin iyi veya kötü huylu olarak büyümesiyle oluşan kitlelerde de laparoskopik yöntemi kullanmaktayız. Bu ameliyatı ilimizde ilk defa gerçekleştirdiğimiz gibi halen yapıldığı tek merkez olma özelliğini taşıyoruz.

Laparoskopik Cerrahi